Tehnician Electromecanic Motoare Caterpillar Brasov

Bergerat Monnoyeur, dealer-ul Caterpillar in Romania, angajeaza Tehnician Electromecanic pentru interventii pe teren. Pozitia sunt cadrul in cadrul diviziei de motoare si generatoare.
Zona pentru care recrutam poate fi in orasele mentionate sau in vecinatate, masina de interventii poate fi utilizata si pentru naveta: Brasov.

Conditii de ocupare:
Studii medii tehnice de specialitate (electromecanica, mecanica industriala);
Bune cunostinte de mecanica, electricitate/ electronica, hidraulica – pentru divizia de utilaje;
Cunostinte si experienta in domeniul electro–mecanic de minim 2 ani (atelier sau teren);
Cunostinte de operare PC (Word, Excel si programe specifice);
Cunostinte minime de limba engleza – domeniul tehnic;
Punctualitate, adaptabilitate, nivel ridicat de initiativa;
Atitudine orientata catre client, corectitudine profesionala, rigurozitate;
Buna capacitate organizatorica;
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate pentru deplasari in zona alocata (deplasari de maximum 2-3 ore dus, 2-3 ore intors);
Program de lucru Luni - Vineri, 08.00 - 17.00 cu 1h pauza de masa.

Descrierea jobului
Efectueaza, in locatia clientului, activitati de reparare, revizie si intretinere a utilajelor sau a motoarelor Caterpillar si Perkins si a ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀grupurilor electrogene Caterpillar si Olympian (din punct de vedere mecanic, electric si hidraulic - pentru utilaje);
Pune diagnosticul de stare tehnica si realizeaza analize de anomalii;
Identifica piesele de schimb necesare interventiilor;
Realizeaza puneri in functiune si expertizari;
Intocmeste rapoarte de interventie dupa fiecare misiune de lucru (in format electronic);
Studiaza literatura de specialitate, imbunatatindu-si permanent abilitatile profesionale, are acces la documentatia tehnica in format electronic si la interfata de diagnoza;
Anual participa la inventarierea pieselor si a sculelor din dotare;
Pastreaza o buna relatie cu clientul.

Ce iti oferim?
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanta.
Asigurare de viata cu clauza de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;
Asigurare de sanatate care include gratuit consultatii, analize, recuperare medicala si investigatii amanuntite;
Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sarbatorilor de iarna;
Tichete de masa in valoare de 35 RON/ zi lucratoare;
Acces la biblioteca on- line Bookster.
Masina de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop.

Descrierea companiei
Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.
Domeniu activitate: Auto, echipamente Tip colaborare: Perioada nedeterminata Locatie job: mobilitate / activitate teren Pot aplica studenti: nu Beneficii: ab. servicii medicale, asigurare / decont transport, bonus de performanta, tichete de masa, training / calificare
215 vizualizari Brasov, Brasov, azi; 10:39
Foto
Trimite CV
Vezi email
Anunturile utilizatorului
Distribuie anuntul